W dniach 24.04.2023 - 29.04.2023 12 uczniów z naszej szkoły uczestniczyło w wymianie międzynarodowej z Turcją dofinansowanej w ramach programu Erasmus+. Tematem naszego projektu "Learning from the past, designing our future" było dziedzictwo kulturowe, badaliśmy nasze korzenie, zdobywaliśmy wiedzę na temat naszego pochodzenia, szukaliśmy również elementów łączących nasze narody. Uczyliśmy się o naszych zwyczajach, tradycjach, rozmawialiśmy o tym jak nasza historia i wychowane wpływa na to, kim jesteśmy , zastanawialiśmy się nad przyszłością. Podczas wizyty w Turcji uczestniczyliśmy w wycieczkach turystycznych do Stambułu, zwiedziliśmy Hagię Sofię, Pałac Topkapi, Błękitny Meczet, przepłynęliśmy łodzią wzdłuż Cieśniny Bosforskiej, byliśmy też na farmie, gdzie podziwialiśmy naturalne dziedzictwo Turcji oraz zintegrowaliśmy się przy zajęciach aktywizujących.. Nauczyliśmy się nawet kilku słówek po turecku, a nasi partnerzy po polsku. Byliśmy ugoszczeni w ich domach przez rodziny, zaproszeni do wspólnego stołu i rozmowy.

Jest to druga i ostatnia wizyta w tym projekcie, który powoli dobiega końca. Już teraz wiemy, że będzie to niezapomniane przeżycie, niezwykle wzbogacające, niektórzy być może wrócą w tamte strony...

Dziękujemy wszystkim nauczycielom ZSHG, którzy pomogli nam w uczynieniu tego projektu lepszym oraz uczniom, którzy przez 15 miesięcy tworzyli z nami ten projekt oraz pięknie reprezentowali nasz kraj i szkołę za granicą. A w szczególności dziękujemy naszym tureckim partnerom, , którzy swoją pracą i gościnnością przyczynili się do sukcesu tego projektu.