W dniach 8 – 11 kwietnia 2019 roku w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich w Kołobrzegu. Finał objęty został honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Decyzją organizatorów XI Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej przebiegła pod hasłem „Hotelarstwo XXI wieku w promowaniu nowej filozofii wellness, spa i usług żywieniowych”.

W etapie okręgowym XI edycji OWH wzięło udział 354 uczniów z całej Polski. Po etapie okręgowym, który 6 stycznia 2019 r. odbył się równolegle w dziewięciu okręgach m.in. w Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych Gdyni, do finału zakwalifikowało się 30 uczniów z najwyższymi wynikami.

W kwietniu 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny XI Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, do którego zakwalifikowało się dwóch uczniów Technikum Hotelarskiego w Gdyni: Krzysztof Studziński z klasy 3 Ha i Paulina Kubala z klasy 4 Hb. Pierwszy etap zmagań polegał na rozwiązaniu testu teoretycznego (60 pytań z wiedzy hotelarskiej), natomiast drugi etap sprawdzał umiejętności praktyczne uczestników w zakresie obsługi zagranicznego gościa w recepcji hotelowej i obsługi konsumenta w restauracji. Po teście teoretycznym jury wyłoniło „finałową piętnastkę”, która przystąpiła do zadań praktycznych. Mistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 został Krzysztof Studziński, natomiast I Wicemistrzem Wiedzy Hotelarskiej 2019 została Paulina Kubala.

https://www.e-hotelarz.pl/mht/?p=58464#

https://www.e-kg.pl/home-page/category-news-1/9922-xi-olimpiada-wiedzy-hotelarskiej

https://miastokolobrzeg.pl/szkola/19506-xi-olimpiada-wiedzy-hotelarskiej.html

https://www.powiat.kolobrzeg.pl/aktualnosc-2490-najlepsi_mlodzi_hotelarze.html