Międzynarodowy konkurs gastronomiczny

„6. Wellness & Zero Waste - F&B Contest Casargo 2019”

NAGRODA SPECJALNA „BEST WELLNESS DISH SPECIAL AWARD”

DLA UCZNIÓW ZSHG GDYNIA

W dniach 17-23.03.2019r w CPAF Casargo we Włoszech odbyła się 6 edycja konkursu „Zdrowie i zero strat”.

Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy brali udział w konkursie. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Dominika Bonikowska i Magdalena Frankiewicz z klasy III TGa - zespół kucharski przygotowywany przez panią Bożenę Demytruk oraz Mateusz Duma i Cezary Wittmann z klasy IV TGb - zespół kelnerski przygotowywany przez panią Ewę Cielemęcką.

Celem konkursu było promowanie zasad zdrowej i tradycyjnej kuchni, poprawa umiejętności zawodowych, osobistych i komunikacyjnych uczestników konkursu.

W konkursie udział wzięło 27 drużyn w sumie z 16 krajów z Europy i z poza: Włochy (Kampania, Lombardia, Sycylia), Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Francja, Węgry, Litwa (Kowno, Mariampol, Kłajpeda), Łotwa (Jelgava, Ryga), Polska (Gdynia, Gdańsk), Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Ukraina i Rosja (Moskwa, Petersburg).

Konkurs składał się z części kulinarnej, która polegała na stworzeniu kompletnego menu dla 8 osób oraz części kelnerskiej, polegającej na przygotowaniu koktajlu dla 6 osób, obsłudze gości z naciskiem na prawidłową prezentację menu i zdolności komunikacyjne w języku angielskim.

Podczas pobytu we Włoszech uczniowie pod opieką pani Joanny Samulczyk i pani Bożeny Demytruk mieli okazję nawiązać kontakt z innymi kulturami i tradycjami oraz wzbogacić swoje umiejętności językowe poprzez interakcje w języku angielskim.

Uczestnicy konkursu mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach przygotowanych przez organizatorów tj. „Czekolada w roli głównej” prowadzone przez szefa kuchni Marco Gennuso , „Laboratorium włoskiego gotowania” z szefami kuchni Luigi Gandola, Claudio Prandi i Ciro Vitiello oraz atelier „Zawsze w centrum uwagi” prowadzony przez trenera teatralnego Donatellę Lessio. Organizatorzy zapewnili nocleg i wyżywienie wraz ze zwiedzaniem pobliskich miast: Casargo, Sondalo, Livignio, Bergamo i Tirano. Uczniowie mieli możliwość degustacji miejscowych specjałów oraz zaproszeni byli do „Latteria di Livigno” miejscowej spółdzielni mleczarskiej, w której degustowali oraz oglądali proces produkcji różnorodnych rodzajów nabiału od serów do lodów włącznie.

Udział młodzieży w konkursie pozwolił wzbogacić umiejętności techniczne, komunikacyjne a także umiejętności językowe. Umożliwił lepszą identyfikację z typową kuchnią regionalną i krajową. Zwiększył poczucie przynależności do terytorium i kultury gastronomicznej, otworzył umysł na wymagania międzynarodowej klienteli oraz nawiązali międzynarodowe kontakty uczestnikami konkursu.

https://www.gdynia.pl/nauka-2,7718/nagroda-best-wellness-dish-special-award-dla-uczniow-zshg,535856