Paulina Mikuła laureatką VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce

W dniach 3.04 – 6.04.2019 r. na terenie Ośrodka Szkoleniowo - Wypoczynkowego ZHP w Załęczu Wielkim odbył się etap centralny VI Olimpiady Wiedzy o Turystyce pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiej Organizacji Turystycznej.

W finale uczestniczyło 30 najlepszych uczniów z całego kraju, którzy zostali wyłonieni w trakcie zmagań w eliminacjach okręgowych. Etap centralny Olimpiady podzielony został na 2 części. Pierwsza z nich składała się z dwóch etapów. Jako pierwszy został przeprowadzony test obejmujący treści i umiejętności z zakresu geografii, obsługi ruchu turystycznego oraz tematyki przewodniej Olimpiady. Etap drugi polegał na zaprezentowaniu swojego projektu zagospodarowania wybranego obszaru związanego z tematyką przewodnią Olimpiady – „Turystyka przyrodnicza”.

Komitet Główny Olimpiady, po podsumowaniu i ocenie prac I i II etapu wyłonił 15 laureatów Olimpiady. Wśród nich znalazła się uczennica Naszej Szkoły – Paulina Mikuła z klasy III TOT, która przystąpiła do zmagań finałowych. Finał etapu centralnego polegał na przygotowaniu i zaprezentowaniu, w oparciu o dostępne materiały kartograficzne, programu dwudniowej wycieczki po Kotlinie kłodzkiej i okolicach po czeskiej stronie.

Z satysfakcją informujemy, że Paulina, w ostatecznej rywalizacji VI OWoT zajęła 9 miejsce w kraju. Przygotowana została przez Karolinę Bieszk- Sałańską i Agnieszkę Dutkiewicz.