Ułatwienia dostępu

    Olimpiady

    W Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych odbywa się Etap Okręgowy Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. W naszej szkole mieści się jeden z dziewięciu okręgów Olimpiady, której głównym organizatorem jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy. W eliminacjach bierze udział po dwóch przedstawicieli z kilkudziesięciu szkół hotelarskich, znajdujących się na terenie województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego.

    RYS HISTORYCZNY:

    2016/17

    eliminacjach szkolnych ZSHG reprezentowały szkołę

    dwie uczennice Technikum Hotelarskiego, które niestety nie zakwalifikowały się do etapu centralnego.

    2015/16

    W dniach 11-14 kwietnia 2016 roku odbył się Etap Centralny VIII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod hasłem „historia hotelarstwa”. Po rozgrywkach etapu okręgowego, do finału zakwalifikowali się uczniowie z najlepszymi wynikami ze wszystkich okręgów w Polsce, wśród nich uczennica naszej szkoły Justyna Sierakowska z klasy IV Technikum Hotelarskiego. W wyniku zmagań w trzecim etapie, części pisemnej i praktycznej Justyna osiągnęła wysokie IV miejsce, ze stratą 0,6 punktu do punktacji wicemistrzów, jednocześnie zdobywając 100 % punktów z obsługi gościa w sali restauracyjnej po raz pierwszy w historii Olimpiady.

    2014/15

    VII Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej odbyła się pod hasłem „usługi hotelarskie w środkach transportu”, do której przystąpiło 500 uczniów z 300 szkół w Polsce. Do Centralnego Etapu zakwalifikowały się dwie uczennice Technikum Hotelarskiego Aleksandra Hinz i Justyna Sierakowska. Po części pisemnej trzeciego etapu wśród „szczęśliwej piętnastki” znalazła się Ola, która po zmaganiach zadań praktycznych wywalczyła I miejsce. Aleksandra Hinz otrzymała tytuł „MISTRZA WIEDZY HOTELARSKIEJ 2015”.

    2012/13

    W dniach 16-19 kwietnia 2013 w Zespole Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. E. Gierczak w Kołobrzegu odbył się Etap Centralny V Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej pod tytułem „funkcjonowanie gastronomii w hotelarstwie”. Po eliminacjach drugiego stopnia, ze wszystkich okręgów do finału zakwalifikowało się 33 uczniów. Wśród nich Daria Brzeska z klasy IV Technikum Hotelarskiego, reprezentowała okręg 1 oraz naszą szkołę.

    2011/12

    W dniach 17-20 kwietnia 2012roku odbył się III Etap IV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej .

    Do Okręgowego Etapu zakwalifikowało się 316 uczniów, a do Centralnego 38 uczniów z najlepszymi wynikami, z 9 okręgów. Największą ilość punktów i 5 pozycję ze wszystkich uczestników zdobyła Magdalena Sulik z klasy IV Technikum Hotelarskiego i reprezentowała naszą szkołę.

    W Centralnym Etapie Magda osiągnęła 5 miejsce uzyskując najwyższą ilość punktów ze wszystkich uczestników finałowej „piętnastki” : z testu -83 i zadania praktycznego z obsługi konsumenta w sali restauracyjnej- 23,50.

     

    Olimpiada Wiedzy o Turystyce organizowana jest od 2013r. pod patronatem Instytutu geografii miast i turyzmu Uniwersytetu Łódzkiego. Każda edycja olimpiady realizowana jest pod innym hasłem przewodnim.

    Rok 2013 I Olimpiada Wiedzy o Turystyce – „ Turystyka przepis
    na sukces. ”

    Rok 2014 II Olimpiada Wiedzy o Turystyce – „ Małe też może być piękne -potencjał turystyczny miejsc i obszarów.”

    Rok 2015 III Olimpiada Wiedzy o Turystyce – „ Szlaki turystyczne – od pomysłu do realizacji. ”

     

    V Wojewódzki Konkurs Nakrywania Stołów

    "Jubileusz" 3. 04. 2019

    Jubileuszowa,V edycja Wojewódzkiego Konkursu Nakrywania Stołów za nami.

    Mały Jubileusz cieszył się dużym zainteresowaniemuczniów. Własną interpretację tematu przewodniego przedstawiło 17 dwuosobowychzespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalne województwa pomorskiego oprofilu gastronomicznym i hotelarskim z: Kłanina, Rusocina, Rumi, Sierakowic,Somonina, Tczewa, Wejherowa, Władysławowa i Gdyni.

    Uczestnicywykazali się niezwykłą kreatywnością, pomysłowością i wysublimowanym wyczuciempiękna.

    Przygotowano nakrycia stołu z różnych jubileuszy:urodzin dziecka, rocznicy powstania firmy, spotkania koleżeńskiego po latach,rocznicy ślubu (papierowej, drewnianej, koronkowej, srebrnej, złotej). Było nambardzo przyjemnie, gdyż kilka ekip uhonorowało pięciolecie naszego konkursu.

    Na stołach pojawiły się elementy występujące wstylach: rustykalnym, glamour, industrialnym i hampton. Sięgnięto też po design latsiedemdziesiątych.

    IV Wojewódzki Konkurs Nakrywania Stołów

    "Stół porą roku malowany"

    18. 04. 2018r.

    Czwarta edycja Wojewódzkiego Konkursu NakrywaniaStołów za nami. To zaszczyt i ogromnaprzyjemność gościć jego uczestników po raz kolejny w progach Zespołu SzkółHotelarsko - Gastronomicznych w Gdyn

    W konkursie wzięło udział 12 dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły ponadgimnazjalnewojewództwa pomorskiego o profilu gastronomicznym i hotelarskim z: Rusocina,Rumi, Sierakowic, Somonina, Wejherowa i Gdyni.

    Byliśmy przekonani, że paleta barw i nastrojówzwiązana z porami roku, pozwoli uczniom właściwe zinterpretować temat wiodący" Stół porą roku malowany" i bez problemu powiązać aranżację nakryciastołu oraz kartę menu z wiosną, latem, jesienią lub zimą.

    Podczasprzygotowań do konkursu uczniowie mogli czerpać inspiracje nie tylko zezdobytych już doświadczeń zawodowych, ale i ze sztuki, zwłaszcza malarstwa orazz obserwacji natury.

    Tradycyjnie oczekiwaliśmy na oryginalne, aczkolwiekzgodne z zasadami podejście do tematu przewodniego i po raz kolejny efektkońcowy oglądaliśmy z podziwem i przyjemnością.

    Poziom konkursu z roku na rok jest coraz wyższy.Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem,

    z polotem, dobrym wyczuciem stylu i z uwzględnieniemwalorów estetycznych przygotowali autorskie aranżacje stołów.

     

    III Wojewódzki Konkurs Nakrywania Stołów

    "Kawa, herbata ...... stół pięknie nakryty"

    05.04.2017r.

    Już po raz trzeci mieliśmy ogromną przyjemność gościć w naszym Zespole Szkół Hotelarsko - Gastronomicznych w Gdyni uczestników Wojewódzkiego Konkursu Nakrywania Stołów.

    Tym razem postanowiliśmy zachęcić uczestników do autorskiego nakrycia stolików w kawiarni, proponując temat przewodni "Kawa, herbata ...... stół pięknie nakryty".

    Byliśmy przekonani, że wiosna w pełnym rozkwicie daje duże możliwości w przygotowaniu aranżacji stołu i zachęci do poszukiwań niekonwencjonalnych rozwiązań zachowując jednocześnie zasady obowiązujące w nakryciu czy karcie menu.

    W konkursie wzięło udział 14 dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły województwa pomorskiego o profilu gastronomiczno-hotelarskim z: Kłanina, Rusocina, Rumi, Sierakowic, Tczewa, Wejherowa, Gdańska i Gdyni.

    Uczestnicy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i doskonale poradzili sobie z przygotowaniem stolików w kawiarni. Zaskoczyli pomysłowością, kreatywnością i umiejętnością łączenia poszczególnych elementów wpływających na efekt końcowy.

    Sala konkursowa nie tylko rozkwitła i zapachniała wszystkimi urokami wiosny, ale też zamieniła się

    w eleganckie kawiarenki, w których każdy z wielką przyjemnością chciałby delektować się napojami

    z tematu przewodniego.

     

    II Wojewódzki Konkurs Nakrywania Stołów

    „Wielkanoc w Gdyni mieście z morza i marzeń”

    15.03.2016r.

    Za nami II Wojewódzki Konkurs Nakrywania Stołów organizowany przez ZSHG, który

    tym razem odbył się w gościnnych progach Centrum Konferencyjnego PPNT.

    Temat przewodni „Wielkanoc w Gdyni mieście z morza i marzeń” znakomicie nawiązywał do jubileuszu 90-lecia nadania praw miejskich Gdyni.

    Każdy z uczestniczących zespołów miał za zadanie przygotować aranżację stołu wielkanocnego z uwzględnieniem wydarzeń kulturalnych, artystycznych, sportowych związanych z miastem .

    W konkursie wzięło udział 13 dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły województwa pomorskiego o profilu gastronomiczno-hotelarskim z: Kłanina, Pucka, Rumi, Sierakowic, Tczewa, Wejherowa, Gdyni.

    Uczestnicy wykazali się niebywałą znajomością sztuki, jaką z całą pewnością jest nakrywanie stołu, kreatywnością, zaangażowaniem i umiejętnością eksponowania tematu przewodniego.

    Uczniowie w ciekawych aranżacjach połączyli Wielkanoc z tematyką morską, a jedna grupa z Gdyńskim Festiwalem Filmowym.

     

    I Wojewódzki Konkurs Nakrywania Stołów

    „Wielkanoc na Pomorzu oczami artysty”

    20.03.2015

    W dniu 20.03.2015 roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbyła się

    I edycja „ Wojewódzkiego Konkursu Nakrywania Stołów”.

    Tematem wiodącym była „Wielkanoc na Pomorzu oczami artysty”.

    Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów ma wieloletnią tradycję, odbywa się już od 2001 roku, a od tego roku uzyskał rangę wojewódzkiego.

    Celem pierwszej edycji konkursu wojewódzkiej było zachęcenie uczniów do odkrywania dziedzictwa kulturowego Pomorza związanego z nakryciem stołu na Wielkanoc.

    Każda z uczestniczących drużyn przedstawiła artystyczną aranżację stołu w powiązaniu

    z elementami tradycyjnymi, uwzględniając nakrycie wstępne do zaplanowanego menu wielkanocnego.

    W konkursie wzięło udział 14 dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły województwa pomorskiego o profilu gastronomiczno-hotelarskim z: Gdańska, Kłanina, Rumi, Rusocina, Sierakowic, Wejherowa, Władysławowa, Gdyni.

     

    XI Międzyszkolnego Konkursu Nakrywania Stołów

    „Gość z kraju Unii Europejskiej przy polskim, wielkanocnym stole”

    09.04.2014

    W dniu 09.04.2014 roku w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych w Gdyni odbyła się XI edycja „ Międzyszkolnego Konkursu Nakrywania Stołów”.

    Ponieważ w bieżącym roku przypada 10-ta rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej temat wiodący konkursu to: „Gość z kraju Unii Europejskiej przy polskim, wielkanocnym stole”.

    Zadaniem każdej z uczestniczących drużyn było przygotowanie aranżacji stołu z nakryciem wstępnym do zaplanowanego menu uwzględniającego polskie potrawy i przynajmniej jedną potrawę charakteryzującą ojczyznę Gościa.

    Międzyszkolny Konkurs Nakrywania Stołów

    „IMPROSTYL na wiosennym stole” już za nami

    20.03.2012 r.

    W dniu 20.03.2012 roku w Zespole Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni odbyła się kolejna edycja Międzyszkolnego Konkursu Nakrywania Stołów, którego motywem przewodnim był „Improstyl na wiosennym stole”.

    Wzięło w nim udział 7 dwuosobowych zespołów reprezentujących szkoły o profilu gastronomiczno-hotelarskim: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłaninie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, Zespół Szkół nr 1 we Władysławowie i Zespół Szkół Hotelarsko – Gastronomicznych w Gdyni.

    Sponsorem imprezy był: Prezydent Miasta Gdyni, który ufundował dla każdego uczestnika nagrody rzeczowe.

    Nakrycie i dekorację stołów oceniało czteroosobowe Jury.

    Kryteria oceny to przede wszystkim: dobór potraw i napojów w menu, poprawność nakrycia, kreatywność w doborze elementów dekoracyjnych i ogólne wrażenie estetyczne.

    Jury nie miało łatwego zadania, ponieważ aranżacje stołów były różnorodne. Uczestnicy wykazali się dużą pomysłowością w nakrywaniu i nie mieli problemów z nowatorskim podejściem do nakrycia podstawowego, które jest wymagane w technice zwanej improstyl.

     

    Początkowo był to konkurs szkolny, od roku szkolnego 2011/2012 konkurs międzyszkolny, a od roku szkolnego 2014/2015 wojewódzki.

    Tematem konkursu jest geografia i turystyka województwa pomorskiego,
    a w szczególności: położenie geograficzne, rzeźba terenu, wody, klimat, gleby, roślinność, ochrona przyrody, najważniejsze obiekty turystyczne, gospodarka regionu.

    Cele konkursu

    Konkurs składa się z dwóch części: I część – eliminacje szkolne, II część – finał międzyszkolny. Eliminacje szkolne odbywają się we wszystkich zgłoszonych do konkursu szkołach ponadgimnazjalnych. W eliminacjach mogą wziąć udział uczniowie wszystkich klas, niezależnie od profilu szkoły. Eliminacje składają się z pisemnego testu z zakresu geografii i wiedzy o regionie, przesłanego przez Organizatora do szkół biorących udział w konkursie. Test składa się z 45 pytań. Uczeń może zdobyć maksymalnie 45 punktów. Czas trwania testu wynosi 45 minut. Do kolejnego etapu przechodzi 1 uczeń ze szkoły
    z najwyższą liczbą punktów z testu. W przypadku tej samej liczby punktów szkoła przeprowadza dogrywkę w formie ustnej. Pytania do dogrywki przygotowuje Organizator. Do finału kwalifikuje się 10 uczniów, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów z testu. Zadaniem finalistów jest przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat wybranego miejsca w województwie pomorskim. Uczestnicy konkursu, przy wykorzystaniu sprzętu multimedialnego, przedstawiają swoje prace w ZSHG w Gdyni. Przed prezentacją finaliści rozwiązują test wiedzy o województwie pomorskim. Test składa się z 20 pytań.
    Czas trwania testu wynosi 20 minut.

    W finale można uzyskać punkty za:

    • Test wiedzy o województwie pomorskim - od 0 do 20 punktów
    • Prezentację multimedialną – od 0 do 6 punktów za poszczególne elementy:
      • oryginalność tematu
      • poprawność merytoryczna
      • sposób przedstawienia prezentacji multimedialnej
      • poprawność wykonania prezentacji multimedialnej
      • prezentacja ucznia

    Zwycięzcami Konkursu „Wiedza o Regionie” zostają uczniowie, którzy otrzymają najwyższą liczbę punktów przyznanych przez niezależną Komisję Konkursową. Nagrodzone zostają trzy pierwsze miejsca.

     

    Konkurs kulinarny Znani i lubiani gotują z uczniami” organizowany jest w Zespole Szkół Hotelarsko-Gastronomicznych od 2013 roku pod honorowym patronatem Stowarzyszenia Kucharzy Polskich. Celem głównym konkursu jest kultywowanie i pogłębianie wiedzy o pomorskiej tradycji kulinarnej stanowiącej dziedzictwo kulinarne Pomorza jak również upowszechnianie w środowisku szkolnym i lokalnym umiejętności kulinarnych uczniów ZSHG jak również łączenie umiejętności, kreatywności i doświadczenia kulinarnego zaproszonych Gości.

    Do konkursu zapraszani są przedstawiciele władz miasta Gdyni, uczelni Gdyńskich, pracodawców, a także gdyńskich przedstawicieli kultury.

    Zasady konkursu

    • W Konkursie uczestniczą 2-osobowe zespoły, składające się z zaproszonego Gościa i ucznia ZSHG, którego wskaże Komisja konkursowa.
    • Stanowiska konkursowe wyposażone są w stoły produkcyjne, kuchenki gazowe i elektryczne, ogólnodostępny piec konwekcyjno-parowy i drobny sprzęt gastronomiczny.
    • Ekipa kucharska sporządza potrawy zgodnie z tematem edycji (4 porcje: 2 do oceny Jury,
      1 na wystawę, 1 do degustacji przez uczestników)
      .
    • Czas na przygotowanie potraw wynosi 100 minut

    Zmagania konkursowe oceniają znani pomorscy kucharze.

    https://www.youtube.com/watch?v=Yq0eiM9jvaQ

    IV EDYCJA KONKURSU „ZANANI I LUBIANI GOTUJĄ Z UCZNIAMI” 13.04.2016

    TEMAT KONKURSU: Kasza i mięso mielone w towarzystwie dodatków skrobiowych, witaminowych, sosów i elementów dekoracyjnych”.

    Zaproszeni Goście:

    • p. Krystyna Przyborowska – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gdyni
    • p. Paweł Sztenderski – Właściciel Firmy Carving-Art., Mistrz Polski w Carvingu

    2.p. Beata Szadziul – Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdynia

    3.p. Grażyna Pilarczyk – Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji

    4.p. Andrzej Busler – Prezes Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Pomorsko-Kaszubskiego

    5.p. Jarosław Marczewski – Dyrektor MAXIMUS Gdynia

    6.p. Krzysztof Jaszczak – Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Gdyni

    7.p. Mirosław Czechowski – Prorektor ds. nauki Akademii Morskiej w Gdyni

    9.p. Edyta Sieradzka-Zięba – Wiceprzewodnicząca Zarządu Rady Dzielnicy Grabówek

    10.p. Paweł Szary – przedstawiciel Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Gdyni

    UEfekty zmagań uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

    • p. Krzysztof Szulborski – Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich
    • p. Jacek Zięba - Przedstawiciel Zakładów Tłuszczowych „Kruszwica”

    2.p. Andrzej Ławniczak- Sekretarz Stowarzyszenia Kucharzy Polskich, Pomorska Akademia Kulinarna

    3.p. Zdzisław Senwicki – Właściciel Baru „U Senwickich”

    Zmaganiom uczestników konkursu przyglądał się Pan Bartosz Bartosiewicz Wiceprezydent Miasta Gdyni.

    W czasie oczekiwania na wyniki zaproszeni Goście obejrzeli pokaz barmański z napojów bezalkoholowych, przygotowany przez Pana Ryszarda Matusiaka – Mistrza Barmaństwa.

    III EDYCJA KONKURSU „ZANANI I LUBIANI GOTUJĄ Z UCZNIAMI” 20.03.2015

    TEMAT KONKURSU: „Pstrąg w towarzystwie dodatków skrobiowych, witaminowych, sosów i elementów dekoracyjnych”.

    Zaproszeni Goście:

    • p. Krystyna Przyborowska – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gdyni
    • p. Jerzy Zając – Sekretarz Urzędu Miasta Gdyni
    • p. Joanna Grajter – Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta Gdyni
    • p. Andrzej Busler – Prezes Gdyńskiego Oddziału Zrzeszenia Pomorsko-Kaszubskiego
    • p. Mirosław Czechowski – Prorektor ds. nauki Akademii Morskiej w Gdyni
    • p. Grzegorz Gzyl – Aktor Teatru Wybrzeże w Gdańsku
    • p. Stanisław Wierycho – Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Gdyni
    • p. Zenon Roda – Przewodniczący Zarządu Rady Dzielnicy Grabówek
    • p. Paweł Sztenderski –mistrz Europy i Polski w Carvingu, współwłaściciel firmy Carving Gniech
    • p. Jarosław Marczewski – przedstawiciel firmy MAXIMUS

    Efekty zmagań uczestników konkursu oceniało Jury w składzie:

    • p. Tomasz Milewski – Szef Kuchni Hotelu „Mikołajki” ***** - Przewodniczący Jury
    • p. Krzysztof Szulborski – Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich
    • p. Krzysztof Wierzba – Doradca Kulinarny Polskiej Gastronomii

    II EDYCJA KONKURSU „ZANANI I LUBIANI GOTUJĄ Z UCZNIAMI” 09.04.2014

    TEMAT KONKURSU: Danie zasadnicze składające się z polędwiczki wieprzowej, dodatku skrobiowego, warzywnego i sosu.

    Zaproszeni Goście:

    • p. Ewa Łowkiel – V-ce Prezydent Miasta Gdyni
    • p. Krystyna Przyborowska – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gdyni
    • p. Jerzy Zając – Sekretarz Urzędu Miasta Gdyni
    • p. Teresa Kamińska – Prezes Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
    • p. Igor Michalski – Dyrektor Teatru Muzycznego
    • p. Stanisław Wierycho – Dyrektor Oddziału Terenowego Agencji Rynku Rolnego w Gdyni
    • p. Mirosław Czechowski – Prorektor ds. nauki Akademii Morskiej w Gdyni
    • p. Jarosław Teska – Prodziekan ds. nauki Wydziału Dowodzenia i operacji Morskich Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni
    • p. Jarosław Marczewski – przedstawiciel firmy MAXIMUS
    • p. Paweł Sztenderski –mistrz Europy i Polski w Carvingu, współwłaściciel firmy Carving Gniech

    Nad częścią merytoryczną konkursu czuwało profesjonalne jury w składzie:

    • p. Krzysztof Szulborski- Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich – Przewodniczący Jury
    • p. Krzysztof Wierzba- Doradca Kulinarny Polskiej Gastronomii
    • p. Andrzej Ławniczak- Sekretarz Stowarzyszenia Kucharzy Polskich

    I EDYCJA KONKURSU „ZANANI I LUBIANI GOTUJĄ Z UCZNIAMI” 17.04.2013

    TEMAT KONKURSU: Danie zasadnicze składające się z piersi gęsiej, dodatku skrobiowego, warzywnego i sosu.

    Zaproszeni Goście:

    • p. Wojciech Szczurek – Prezydent Miasta Gdyni
    • p. Ewa Łowkiel – V-ce Prezydent Miasta Gdyni
    • p. Jerzy Zając – Sekretarz Urzędu Miasta Gdyni
    • p. Krystyna Przyborowska – Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Gdyni
    • p. Irena Muszkiewicz-Herok – Prezes Fundacji Gospodarczej
    • p. Wojciech Zieliński – Dyrektor Teatru Miejskiego w Gdyni
    • p. Piotr Semków – Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych AMW w Gdyni
    • p. Mirosław Czechowski – Prorektor ds. nauki Akademii Morskiej w Gdyni


    Nad częścią merytoryczną konkursu czuwało profesjonalne jury w składzie:

    • p. Krzysztof Szulborski - Prezes Stowarzyszenia Kucharzy Polskich – Przewodniczący Jury
    • p. Krzysztof Wierzba - Doradca Kulinarny Polskiej Gastronomii
    • p. Andrzej Ławniczak - Sekretarz Stowarzyszenia Kucharzy Polskich
    • p. Jacek Zięba - Przedstawiciel Zakładów Tłuszczowych „Kruszwica”

    Dane kontaktowe

    Zespół Szkół
    Hotelarsko-Gastronomicznych
    w Gdyni

    ul. Morska 77

    81-222 Gdynia

    tel.: (58) 620 12 89

    tel.: (58) 620 52 07

    mail: sekretariat@zshg.pl

    sekretariat@zshg.edu.gdynia.pl

    Mapa